VICHY – SLOWAGE FLUID 50ml

2.250 ден

Нема на залиха

Дневна нега која делува на знаците на стареење

Нема на залиха

Шифра: 1425594 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Дневна нега која делува на знаците на стареење

Slow Âge е прва Vichy “slow ageing” нега која делува на знаците на стареење во нивното настанување, за кожа што бара здравје и младост.За сите типови на кожа.
ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГО ПОДРАЧЈЕТО ОКОЛУ ОЧИТЕ. Погодно за чувствителна кожа. Хипоалергено. Без парабени. Лабораториите Vichy по прв пат обединиле пробиотска состојка бифидус, екстракт од коренот на бајкалска капа со антиоксидативно делување, кои во Кина се користат веќе 2000 години, и Vichy менерализирана термална вода. Негата содржи и SPF 25.
Кожата е моментално хидрирана и заштитена. Од ден во ден се намалуваат знаците на стареење, кожата е појака и зрачи со здравје и младост.

Употреба: Нанесете секое утро како дневна крема, сама или во комбинација после серум.
ИЗБЕГНУВАЈТЕ ГО ПОДРАЧЈЕТО ОКОЛУ ОЧИТЕ.
Slow Age дневниот флуид и нега содржат UV филтри кои можат да предизвикаат непријатност ако се нанесат премногу блиску до очната регија. За подрачјето околу очи ви препорачуваме користење на Slow Age производ наменет за оваа регија, посебно за овој чувствителен дел на лицето.

Состав: AQUA / WATER – HOMOSALATE – OCTOCRYLENE – GLYCERIN – ETHYLHEXYL SALICYLATE – BIFIDA FERMENT LYSATE – SILICA – ALCOHOL DENAT. – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – DIMETHICONE – ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE – STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER – PEG-100 STEARATE – GLYCERYL STEARATE – TOCOPHEROL – SYNTHETIC WAX – PEG-8 LAURATE – CI 14700 / RED 4 – STEARIC ACID – DICAPRYLYL CARBONATE – STEARYL ALCOHOL – DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER – TRIETHANOLAMINE – MYRISTIC ACID – MYRISTYL ALCOHOL – SODIUM BENZOATE – PALMITIC ACID – PHENOXYETHANOL – AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE – ASCORBYL GLUCOSIDE – DISODIUM EDTA – CAPRYLOYL SALICYLIC ACID – CAPRYLYL GLYCOL – XANTHAN GUM – SCUTELLARIA BAICALENSIS EXTRACT / SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT – T-BUTYL ALCOHOL – CETYL ALCOHOL – PARFUM / FRAGRANCE