WELEDA – CITRUS ROLL-ON 30ML

665 ден

2 на залиха

Потполно природна свежина која ја неутрализира непријатната миризба.

2 на залиха

Шифра: 1426964 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Потполно природна свежина која ја неутрализира непријатната миризба.

Ја неутрализира и спречува непријатната миризба и го одржува природниот физиолошки процес на потење. Roll-onдеодорант со природни есенцијални масла, без алуминиумски соли, лесен за нанесување. Обезбедува долготрајна свежина, со пријатен мирис на лимон и егзотична вербена,24 часовна заштита од непријатни мириси во текот на целиот ден, без затварање на порите и нарушување на функциите на кожата.

Дерматолошки тестирано и компатибилно со кожата.

Употреба: Нанесете на регијата под пазувите, секојдневно. Се препорачува кај деца во пубертет. Безбеден за употррба за време на бременост и доење.

Состав: Вода, алкохол, триетил цитрат, глицерин, лимонен*, натриум каприол, екстракт од сладок корен, хамамелис, акација сенегал, ксантан гума, цитрична лиселина, парфем*, линалол*, цитронелол*, гераниол*, цитрал*, еугенол*, кумарин* фарнезол*

*од природни етерични масла

 

Weleda- Сертифицирана природна и органска козметика!