WELEDA – PEARL SCRUB BIRCH 150ML

708 ден

1 на залиха

Пилинг за тело од бреза

1 на залиха

Шифра: 1430019 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Пилинг за тело од бреза

Лесен пилинг за тело, го стимулира процесот на детоксикација и микроциркулација на кожата, ја прави кожата мека и сјајна.

Состав: вода, ласло од сусам, кокосов глукозид, природен алкохол, динатриум кокоил глутамат, пчелин восок, карнауба восок, хидрогенизирано рицинусово масло, глицерин, масло од кајсија, природен мирис, ирски мов, натриум кокоил глутамат, екстракт од лист од бреза, екстракт од корен од рускус, екстракт од лист од рузмарин, ксантан гума, млечна киселина, лимонен, линалол, цитрал.