WELEDA – SKIN FOOD LIGHT CREAM 75ML

680 ден

1 на залиха

Лесна хидратантна нега за сува кожа.

1 на залиха

Шифра: 1429637 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Лесна хидратантна нега за сува кожа.

Ја хидрира и заштитува сувата и чувствителна кожа,  брзо се впива и ја остава кожата помека. Комбинација на екстракти од темјанушка, невен и камилица со масло од пчелин восок.Сертифицирана природна и органска нега.

Употреба: Нанесете на сувите делови на лицето и телото, секојдневно.

Состав: Вода, масло од семки од сончоглед, глицерин, алкохол**, глицерил стеарат цитрат, пчелин восок, путер од семки од какао, цетеарил алкохол, ши путер, екстракт од љубичица, екстракт од рузмарин, екстракт од цвет од камилица, екстракт од цвет од невен, ланолин, карагенан, ксантан гума, млечна киселина, глицерил каприлат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.