BEBELAN Lacta ALIMENTA *2* 400GR

700 ден

5 на залиха

Bebelan Lacta, преодна формула за бебиња, на возраст од 6-12 месеци. 

5 на залиха

Шифра: 1427636 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Bebelan Lacta е високо квалитетна и комплетна млечна формула произведена од Hochdorf Nutritec AG во Швајцарија во една од најмодерните производствени фабрики на светско ниво.
Bebelan Lacta е целосно и единствено направено од свежо швајцарско млеко, секојдневно доставувано од внимателно избрани и строго контролирани швајцарски фарми за крави.
Bebelan Lacta е премиум класа и ги содржат сите основни состојки неопходни за осигурување на здрав раст и развој.

Bebelan Lacta содржи:
Омега 3 и 6 масни киселини ALA, LA, DHA и ARA – незаменливи и долговерижни масни киселини за нормален развој на мозокот, видот и нервниот систем.
5 вида Нуклеотиди – за засилување на имуниот систем и регулирање на метаболизмот. Пребиотици (GOS) – за одржување на балансот на цревната флора и регулирање на стомачно-цревниот тракт. Инозитол, холин и таурин – го потпомагаат развојот на мозокот, умствениот и интелектуалниот развој. Селен – дејствува како антиоксиданс во телото, заштитувајќи ги клеточните мембрани. И други важни хранливи елементи како – Калциум и витамин D, Цинк, Железо, 26 основни витамини и минерали и Протеинисо неопходниот квалитет и неопходното количество. Не содржи сахариди, затоа што се грижи за здравиот развој на забите на детето.