BIODERMA – ATODERM CREME ULTRA 200ML

985 ден

3 на залиха

Хранлива и заштитна нега за нормална до сува кожа

3 на залиха

Опис

Хранлива и заштитна нега за нормална до сува кожа

Долготрајно ја смирува и храни кожата, враќајќи ја мекоста и еластичноста после првата апликација. Не дозволува испарување на вода од горните слоеви на кожата. Кремаста, немасна, нелеплива текстура. Наменето за возрасни, деца, новороденчиња. Не содржи парфеми.

Употреба: Се нанесува на сува кожа, еднаш или два пати на ден, секојдневно.