BIODERMA – ATODERM SOS SPRAY 200ML

1.283 ден

1 на залиха

Спреј против чешање за иритирана сува кожа.

1 на залиха

Шифра: 1426886 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Спреј против чешање за иритирана сува кожа

Моментално смирува и ја намалува потребата за чешање уште при првото нанесување. Интензивна заштита и долготрајно делување благодарение на заштитните патентирани комплекси.  Делува за 60 секунди и ефектот трае до 6ч. Наменето за возрасни, деца и бебиња уште од првиот ден на раѓање. Лице и тело. Без мирис и без алкохол. Хипоалергено.

Употреба: Нанесе на чиста кожа на оддалеченост од 20cm. Размачкајте ако е потребно. Оставете да се исуши. Повторете толку пати колку што е потребно.