BIODERMA – NODE K SHAMPOO 150ML

920 ден

2 на залиха

Смирувачки шампон против чешање и создавање на плаки на скалпот.

2 на залиха

Шифра: 1430005 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачки шампон против чешање и создавање на плаки на скалпот.

Стимулира елиминација на сувите плаки и спречува нивно повторно појавување, како резултат на комбинираното дејство на салицилна киселина и хидролат, силни кератолитички агенси. Nodé K шампонот е збогатен со смирувачки агенс – форсколин и зантален екстракт кој го смирува чешањето. Природниот D.A.F комплекс го зголемува прагот на толеранција. Ја прави косата сјајна, еластична и погуста.

Употреба: Нанесете од Nodé K на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете и повторете ја постапката, оставете да делува 5 минути а потоа добро измијте. Избегнувајте контакт со очите.

Интензивен третман (3 недели): миење на косата 3 пати неделно.

Третман на одржување: еднаш или два пати неделно.

Се препорачува наизменично миење на косата со Node Fluid шампон без детергенти.

Не се користи кај деца помали од 3 години, кај трудници или доилки.