BIODERMA – SEBIUM GEL MOUSSANT ACTIF 200ML

1.066 ден

5 на залиха

Активен прочистувачки гел за миење на лице

5 на залиха

Шифра: 1432276 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Активен прочистувачки гел за миење на лице

Содржи прочистувачки агенси: цинк глуконат, гликолна и салицилна киселина. Го регулира квалитетот на себумот без да ја исуши кожата. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности. Наменето за масна кожа склона кон акни. Без сапун. Се измива.

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдвено. Навлажнете го лицето. Мала количина од гелот втријте го меѓу дланките и со настанатата пена исчистете го лицето. Исплакнете со вода. Може да се користи и како гел за бричење.