BIODERMA – SEBIUM NIGHT PEEL 40ML

1.372 ден

2 на залиха

Уникатна рамнотежа на ефикасност и толерантност во форма на пилинг.

2 на залиха

Шифра: 1429635 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Уникатна рамнотежа на ефикасност и толерантност во форма на пилинг.

Концентрат кој го изедначува тенот, со ефект на “нова кожа”, наменет за комбинирана до масна кожа со неправилности. Sebium ноќниот пилинг помага во намалување на неправилностите на кожата и намалува лачење на маснотија на кожата. Со 15% гликолна киселина, стимулира обнова на епидермисот. Овој нежен пилинг ја изедначува текстурата на кожата и го стимулира нејзиниот природен сјај. Содржи д-пантенол кој ја смирува кожата. Ексклузивниот Fluidactiv™ патент биолошки го регулира квалитетот на себумот и спречува запушување на порите. Одлчна подносливост. Дерматолошки тестирано.

Употреба: Нанесете на чиста и сува кожа, секоја вечер во тек на еден месец. Нанесете на цело лице. Масирајте со кружни движења. Оставете да делува во текот на ноќта и измијте наутро.