CARROTEN KIDS FACE I BODY MILK SPF50+ 200ML

760 ден

2 на залиха

ДЕТСКО МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ50+  200МЛ

2 на залиха

Шифра: 1432760 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

ДЕТСКО МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ50+  200МЛ

Висока заштита за осетлива детска кожа

Збогатено со бета-глукан помага во стимулирање на имунитетот на детската чувствителна кожа и ја заштитува од надворешните агресивни влијанија.Витаминот Д ја зголемува отпорноста на против UV зрачењето

Со SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА:систем за заштита од 4 нивоа(UVB+UVA+VL+IRA) ја штити кожата од широк спектар на сите штетни сончеви зраци кои се одговорни за предвременото стареење и други оштетувања на кожата

Со AQUA MIMIC технологија:систем на одржување на оптимално ниво на хидратација на кожата преку имитација на нејзините хидратирачки механизми

Употреба:Нанесете подебел слој на цело лице и тело избегнувајќи ја областа околу очите