EMBRYOLISSE – EAU DE BEAUTE ROSAMELIS 200ML

965 ден

1 на залиха

Освежувачки цветен тоник.

1 на залиха

Шифра: 1430964 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Освежувачки цветен тоник.
Спреј кој ја чисти и тонизира вашата кожа, збогатено со комбинација од четири цветни води: ружа, цвет од портокал, синчец и хамамелис кои ја хидрираат и обновуваат кожата. Ја остава вашата кожа освежена и свиленкаста.
Како средство за чистење и отстранување на шминка нанесете на тупфер и исчистете го вашето лице наутро или навечер. Како освежителен тоник прснете на чиста кожа без измивање. Наменето за сите типови на кожа, не содржи алкохол, парабени и е дерматолошки тестирано.