GALENIC – AQUA INFINI REFRESHING CREAM 50ML

2.670 ден

1 на залиха

Освежувачки крем за нормална до сува кожа.

1 на залиха

Шифра: 1434263 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Освежувачки крем. 

За нормална до сува кожа. Освежителен крем: ја хидрира, храни и заштитува кожата од секојдневниот микрострес. Оваа кадифена текстура, вистинска хидратирачка формула, е наследство од технолозите на GALENIC, дизајнери на текстурата. Со екстракт од розата од Ерихон, со моќна хидратантна интелигенција, оваа крема, нежно топејќи се на кожата, интензивно ја освежува. Неговата негувачка текстура ја смирува кожата обвивајќи ја со чувство на бесконечна мекост, благодарение на микроемулгираните масла. Убавината на вашата кожа ќе се открие во сета своја слава.