LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS SHAKA SPRAY SPF50+ 200ML

1.805 ден

2 на залиха

Невидлив спреј за лице и тело со висока заштита.

2 на залиха

Опис

Невидлив спреј за лице и тело со висока заштита. 

Содржи антиоксидативни својства, висока отпорност на вода, пот и песок. Не остава бели траги. Погоден и за чувстителна кожа. УВБ + УВА заштита за лице и тело. Помага да се спречи оксидативен стрес предизвикан од инфрацрвено зрачење и загадување. Лесна текстура, тестиран под дерматолошка контрола, наменето за кожа склона кон алергии.