LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS UV PIGMENT CORRECT TINTED CREAM SPF50+ MEDIUM 50ML

2.140 ден

3 на залиха

Висока заштита од сонце и фотокорекција, го изедначува тенот и ги намалува темните дамки. 

3 на залиха

Опис

Висока заштита од сонце и фотокорекција, го изедначува тенот и ги намалува темните дамки.

Тонирана крема за лице за заштита од пигментација настаната од изложување на сонце. Хипоалерген производ, висока толеранција, некомодоген производ, развиен во соработка со дерматолозите. Cellox B3 Techtm дневна заштита Mexoryl XL + Витамин B3 + Витамин Е, збогатен со термална вода. Нова генерација на производи за заштита од сонце која штити од фотостареење предизвикано од секојдневно изложување на сонце и видливо помага во прекривање на хиперпигментацијата. Широк спектар на заштита од УВА и УВБ зраци.