LA ROCHE POSAY – EFFACLAR A.I CORRECTOR 15ML

1.200 ден

3 на залиха

Коректор за лице за остранување на неправилности.

3 на залиха

Шифра: 1433061 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Наменето за локални неправилности на масна кожа склона кон акни.

Интензивна нега за кожа со локално дејство кое воедно ги смалува неправилностите на кожата. Содржи ниацинамид, пироктон, оламин кои имаат микроексфолирачко дејство и термална вода. Ја обновува кожата и заедно го поттикнуваат процесот на обнова на кожата. Неправилностите исчезнуваат, оставајќи ја кожата со изедначен и гладок изглед. Се нанесува локално додека трае неправилноста.