LA ROCHE POSAY – LIPIKAR SYNDET AP+ 400ML

1.595 ден

3 на залиха

Кремаст гел за миење,за сува и иритирана кожа подложна кон атопија

3 на залиха

Шифра: 1429641 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Кремаст гел за миење,за сува и иритирана кожа подложна кон атопија

Многу нежна формула за миење на телото збогатена со карите масло и ниацинамид, поврзана со Aqua Posae Filiformis, нова и исклучиво патентирана состојка која делува на детерминативните фактори на кожата склона кон атопија. Без сапун, без мирис, без парабени.За миење на телото кај бебиња, деца и возрасни со многу сува кожа.
Исто така погоден и за:
– Чувствителна, многу сува, иритирана кожа склона кон сврбежи што предизвикуваат чешање.
– Кожа склона кон атопија Скалпот на главата и третманот на теменица кај бебињата.
Моментално смирува. Ја зајакнува бариерата на кожата. Помага во одржувањето на рамнотежа на микробиомот.

Употреба: Исцедете мала количина LIPIKAR SYNDET AP+ на дланките. Нанесете на влажна кожа. Масирајте нежно. Исплакнете. Не пече на очите.

Состав: AQUA / WATER, GLYCERIN, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, COCO-BETAINE, POLYSORBATE 20, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, NIACINAMIDE, ACRYLATES COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, CITRIC ACID, COCAMIDE MEA