LA ROCHE POSAY – PURE VITAMIN C10 SERUM 30ML

2.920 ден

3 на залиха

Обновувачки серум против брчки, аниоксиданс. 

3 на залиха

Шифра: 1431075 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Обновувачки серум против брчки, аниоксиданс. 

Со термална вода, серум против брчки, ги враќа потполниот сјај и блескавост на кожата. Содржи чист витамин Ц, салицилна киселина и неуросензин. Физиолошка pH на кожата. Прилагодено за чувствителна кожа. Брчки и тенки линии, намалена блескавост, неизедначена текстура на кожата со висока концентрација на Витамин Ц, Салицилна киселина и смирувачки неуросензин. Кожата веднаш станува мека и хидрирана. Брчките и тенките линии се намалуваат. Кожата е глатка и изедначена, па го досгиннува својот полн сјај. Нанесете наутро на лице и врат, избегнувајте го пределот околу очите. Користете го заедно со СПФ заштита.