LA ROCHE POSAY – TOLERIANE SENSITIVE CREAM 40ML

1.390 ден

2 на залиха

Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата. Крем за лице. нанесете наутро и навечер на лице и врат.

2 на залиха

Шифра: 1429028 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата. 

Наменето за чувствителна кожа. Го намалува чувството на затегнување, пецкање, сувост, црвенило на кожата. Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата. Хидрира, Смирува, и Штити кожата. не содржи парфеми и алкохол.  Висока толеранција, погодна дури и за бебиња.
83% СМИРУВАЧКИ И ЗАШТИТНИ АКТИВНИ СОСТОЈКИ.
Глицерин – хидрира до 48 часа.

Церамид – ја обновува и штити кожната бариера.

Витамин Б3 – интензивно смирува.

Термална вода на La Roche-Posay – ја намалува иритацијата на кожата.

17% комплементарни состојки кои обезбедуваат пријатно нанесување и зачувување на квалитетот на состојките.