LA ROCHE POSAY – TOLERIANE SENSITIVE FLUID 40ML

1.435 ден

2 на залиха

Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата

2 на залиха

Шифра: 1427446 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата

Заштитна смирувачка хидратантна нега. Смирувачко и заштитно дејство: [Глицерин] Хидрира 48 часа, ја обновува и штити бариерата на кожата. [Витамин Б3] Интензивно смирува. [Термална вода на La Roche-Posay] ја смирува и ја намалува иритацијата на кожата. За чувствителна мешовита кожа. Затегнување, пецкање, сувост, црвенило.
Комплементарните состојки обезбедуваат пријатно нанесување и зачувување на квалитетот на формулата. 0% мириси, 0% алкохол. Некомедогено, не-иритирачко / не-раздразливо. Висока толеранција, погодна дури и за бебиња. Кога кожата е чувствителна, неопходно е не само обновување на површинската бариера, туку и зачувување на нејзината микробиомна бариера – невидлива бариера која природно ја штити кожата. Ја обновува и штити бариерата на кожата. Интензивно смирува. Ја смирува и намалува иритацијата на кожата. Ја ослободува кожата од затегнување, пецкање, сувост и повремено црвенило.

Употреба: Да се нанесува на лицето и вратот наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, PROPANEDIOL, PENTYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, XANTHAN GUM