LA ROCHE POSAY – TOLERIANE SENSITIVE LIGHT CREAM 40ML

1.145 ден

Нема на залиха

Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата

Нема на залиха

Шифра: 1427819 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата

Чувствителна кожа. Затегнување, пецкање, сувост, црвенило.
83% Смирувачки и заштитни активни состојки. [Глицерин] хидрира до 48 часа. [Церамид] ја обновува и штити кожната бариера. [Витамин Б3] интензивно смирува. [Термална вода на La Roche-Posay] ја намалува иритацијата на кожата. 17% комплементарни состојки кои обезбедуваат пријатно нанесување и зачувување на квалитетот на состојките. 0% парфеми и алкохол.
Висока толеранција, погодна дури и за бебиња.

Употреба: Да се нанесува на лицето и вратот наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH, NIACINAMIDE, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, MYRISTYL MYRISTATE, STEARIC ACID, CERAMIDE NP, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE SE, SODIUM HYDROXIDE, MYRISTIC ACID, PALMITIC ACID, CAPRYLOYL GLYCINE, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL