MUSTELA GEL LAVANT DOUX 750ML

920 ден

5 на залиха

Гел за капење со органско авокадо

5 на залиха

Шифра: 1428440 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Гел за капење со органско авокадо е идеален за секојдневна употреба за бебешката и детската кожа и коса, од самото раѓање (вклучително и за предвремено родени бебиња), па понатамуниз детската возраст. Детално ги чисти и истовремено ги штити кожата и чувствителното теме на бебето и нежната кожа и коса на бебето/детето.Ја смирува и хидриракожата отстранувајќи го ефектот на сушењена кожата после капење. Специјална формулација за капење без солзи.

Состав:Екстракт од органски одгледано Avocado Perseose ®, витаминБ5 со смирувачки ефект и благи сурфактанти занежно чистењебез исушување на кожата. Не содржи сапун.

Начин на употреба: Се прави пена на рацетеинежно се нанесува на телото и темето на главата. Потоа се плакне.