MUSTELA MASSAGE OIL 100ML

620 ден

5 на залиха

Масло за масажа со органско авокадо

5 на залиха

Шифра: 1431071 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Масло за масажа со органско авокадо – време за заеднички моменти на задоволство со вашето бебе. Масажа со масло кое хидрира и смирува со клинички докажана ефикасност.Лесно се нанесува и впива во кожата, оставајќи нежен мирис.

Состав: Екстракт од органски одгледано Avocado perseose® кој помага во обновување на хидролипидниот слој на кожата. Ова нежно масло за масажа може да се користи од самото раѓање (вклучително и кај предвреме родените бебиња), па понатаму низ детската возраст.