MUSTELA STELATOPIA + LIPID-REPLENISHING CREAM ANTI-ITCHING 150ML

1.030 ден

1 на залиха

Organic крем за бебиња, деца и целата фамилија, за многу сува и атопична кожа. 

1 на залиха

Опис

Organic крем за бебиња, деца и целата фамилија, за многу сува и атопична кожа. 

Иновативна формула од раѓање и понатака. Ја обновува природната липидна бариера на кожата, го смирува чешањето, го зајакнува природниот имунитет на кожата. Обновува, штити и смирува. Ја хидрира и храни кожата, намалува иритации и црвенила. Има моментален  долготраен ефект. Брзо и лесно се нанесува. Овозможува целодневна хидратација на кожата. 99% од состојките се од природно потекло, добиени со органско одгледување. Содржи комплекс од патентирани активни состојки: дестилат од масло од сончоглед, органски одгледуван, кое ја стимулира биосинтезата на липидите, ја штити и смирува кожата,Bioecolia пребиотик кој го зајакнува природниот имунитет на кожата.  Погодно за вегани, не содржи парфеми, дерматолошки тестирано.

Се нанесува секој ден, два пати дневно на сува и чиста кожа на телото.