NOVALAC 3 400GR

560 ден

3 на залиха

Млечна формула за мали деца 1-3 години

3 на залиха

Шифра: 1433044 Категории: , Ознака:

Опис

Млечна формула за мали деца 1-3 години

Novalac 3 е млечна формула наменета за мали деца од 1 до 3 години со додадени витамини и минерали. Подготвениот оброк во едно шише Novalac 3 млечна формула содржи калциум и витамин Д (потребни за нормален раст и развој на коските кај децата), железо (придонесува за нормален конгитивен развој на децата) и јод (придонесува за нормален раст кај децата). Novalac 3 е извор на витамините А, Б1, Ц, Д и  и биотин, исто така е богат со витамини Б12 и К1. Novalac 3 млечната формула е погодна за продолжување со исхрана по употребата на Novalac 2 или некоја друга млечна формула. Има добар вкус на ванила.