REVALID – ANTI-AGING SHAMPOO 200ML

1.006 ден

1 на залиха

Revalid Anti-Aging шампон со иновативна активна состојка DN-Age™, екстракт одлистовите на Cassia Alata и екстракт од швајцарски еделвајс.

1 на залиха

Шифра: 1433182 Категории: , Ознака:

Опис

Revalid Anti-Aging шампон со иновативна активна состојка DN-Age™, екстракт одлистовите на Cassia Alata и екстракт од швајцарски еделвајс. Го заштитува скалпот од предвремено стареење,  го забавува процесот на побелување, го зголемува волуменот и дебелината на влакното, јазаштитува бојата на косата.Активните состојки имаат антиоксидативна активност и го заштитуваатскалпот од слободни радикали и надворешни штетни влијанија. Revalid® Anti-Aging шампон претставува оптимална подготовка на скалпот за отпочнување на третманот со Revalid® Anti-Aging флуидот.Без парабени,сулфати,силикони.

DN-AGE™

DN-Age™ aктивната стостојка , е екстракт од листовите на растението Cassia alata. DN-Age™ in vitro и in vivo докажано е дека го намалува оксидативниот стрес и воспалението на скалпот и во фоликулите на влакното. Го заштитува скалпот од оштетување на клетките, го забавува процесот на побелување на косата и го прави влакното поцврсто, подебело и појако

ЕКСТРАКТ ОД ЕДЕЛВАЈС ОД ШВАЈЦАРСКИТЕ АЛПИ

Еделвајс (Leontopodium alpinum) е алпска „преживувачка ѕвезда“, која расте на висина од 3000 метри, каде има и високи нивоа на УВ зрачење. Изложеноста на екстремни температури, го прави растението еделвајс, експерт во самозаштита. Еделвајс има силна антиоксидативна моќ како чистач на слободни радикали и изразена заштитувачка моќ врз молекулата на ДНК .