RILASTIL D-CLAR DEPIGMENTING CONCENTRATE DROPS 30ML

2.120 ден

2 на залиха

Депигментирачки концентрат во болик на капки. 

2 на залиха

Опис

Депигментирачки концентрат во болик на капки. 

Интензивно дејство со Бутил Резорцинол.  Серум наменет за интензивен шок третман против локализирана хиперпигментација (сончеви пеги, мелазма, флеки од акни, пост-воспалителна или од лекови предизвикана хиперпигментација, нерамен тен). Формулиран со активни компоненти кои дејствуваат против пегите (Бутил резорцинол, Витамин Ц, Витамин ПП, Тетрапептид) и збогатен со овошни АХА киселини, го забрзува отстранувањето на хиперпигментираните клетки. За целосен третман против пеги, се препорачува да се користи во комбинација заедно со крема од истата линија.