RILASTIL DIFESA STERILE CREAM 50ML

890 ден

2 на залиха

Стерилна крема за сензитивна реактивна кожа, заштитно, омекнувачко и хидратантно дејство. 

2 на залиха

Шифра: 1435261 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Стерилна крема за сензитивна реактивна кожа, заштитно, омекнувачко и хидратантно дејство. 

Стерилна крема особено индицирана за луѓе со чувствителна и реактивна кожа. Благодарение на заштитното, омекнувачко, смирувачко и навлажнувачко дејство, ја фаворизира хомеостазата на бариерата на кожата, намалувајќи го чешањето, чувството на печење и другите непријатности. Индицирана во случај на нетолеранција на вообичаена козметика и предиспозиција за алергии и егзема.