RILASTIL XEROLACT PB BALM 200ML

1.040 ден

2 на залиха

Балзам за обнова на липидите на бариерата на кожата кој служи против иритации и чешање. 

2 на залиха

Шифра: 1435232 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Балзам за обнова на липидите на бариерата на кожата кој служи против иритации и чешање. 

За многу сува, иритирана кожа склона кон атопија. Наменето за бебиња, деца и возрасни.

Анти иритирачки, обновувачки балзам кој брзо го смирува црвенилото и чешањето. Има долготрајно дејство со што ги намалува епизодите на голема сувост. Помага во обновување на бариерата на кожата и на микробиотата. Ја обновува еластичноста на кожата. Наменет за голема сувост кај бебиња, деца и возрасни, за кожа склона кон атопија и кожа која чеша.  Нанесете од производот рамномерно два или повеќе пати на ден на лице и тело. Наменет за третман на кожата на целата фамилија.