URIAGE – BARIEDERM CICA OINTMENT FISSURES CRACKS 40G

1.015 ден

1 на залиха

Маст која ја реструктурира, заштитува и омекнува оштетената кожа на рацете, петиците и брадавиците. 

1 на залиха

Шифра: 1434091 Категории: , Ознаки: , , , , ,

Опис

Маст која ја реструктурира, заштитува и омекнува оштетената кожа на рацете, петиците и брадавиците. 

За оштетена и иритирана кожа. Многу надворешни влијанија (професионална активност, бои, фреквентно миење, производи за чистење во домаќинството, временските услови), а исто така и одредени проблеми со кожата може да доведат до појава на пукнатини и грубост на кожата (на рацете, прстите, петиците). Оваа маст има уникатен состав и текстура обезбедувајќи значително подобрување на пукнатините. Исто така погоден е за испукани брадавици на градите. Нанесете рамномерно, користејќи ја шпатулата дадена во кутијата два пати во денот во времетраење од 10 дена. За надворешна употреба.