URIAGE – BARIESUN MOISTURIZING UNSCENTED CREAM SPF50+ 50ML

620 ден

Нема на залиха

Крем со лесна текстура со многу висока заштита од сонце. 

Нема на залиха

Опис

Крем со лесна текстура со многу висока заштита од сонце. 

Лесен крем кој овозможува висока заштита од УВА/УВБ зраците и сината светлина, наменет за чувствителна на сонце кожа. Помага при превенција од стареење на кожата предизвикано од УВ сраците. Не остава бели траги на кожата при нанесување. Не ги надразнува очите, не лепи, дерматолошки тестиран производ.