URIAGE – BEBE MINERAL CREAM SPF50+ 50ML

700 ден

2 на залиха

Бебешки крем за сончање со многу висока заштита.

2 на залиха

Шифра: 1429544 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Бебешки крем за сончање со многу висока заштита.

Кремот обезбедува многу висока заштита ос UVA и UVB зраци. Водоотпорен крем, со минерални филтри. Пред излегување на сонце нанесете поголема количина од кремот на лицето и вратот. Повторувајте ја почесто постапката особено по потење, пливање или биршење со крпа. Дерматолошки тестираном да се избегнува контакт со очи.