URIAGE – ROSELIANE CC CREAM TINTED SPF50+ 40ML

915 ден

Нема на залиха

Крем кој смирува, заштитува и го прикрива тенот со заштитен фактор SPF50+.

Нема на залиха

Шифра: 1432683 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Крем кој смирува, заштитува и го прикрива тенот со заштитен фактор SPF50+.

За чувствителна кожа склона кон црвенила. Овој крем претставува се-во-едно производ кој го нијансира тенот и ја смирува кожата. Го намалува црвенилото. Содржи ексклузивна комбинација на патентирани активни состојки кои навлажнуваат, имаат долготраен смирувачки ефект и ја обновуваат кожната бариера со што кожата станува позаштитена од надворешни влијанија. Лесната и нелеплива текстура ја прави кожата мека и сјајна. Нанесете наутро на лицето.