*SET* URIAGE – XEMOSE SOOTHING OIL BALM 500ML + CLEANSING OIL 200ML

1.110 ден

Нема на залиха

Хидратантен маслен балзам за сува и чувствителна кожа + Масло за капење без сапун

Нема на залиха

Опис

Хидратантен маслен балзам за сува и чувствителна кожа + Масло за капење без сапун

Балзам за интензивна хидратација. 

Длабоко ја храни и штити кожата до 48 часа од нанесување. Се употребува кај премногу сува кожа за лице и тело. Брзо ги намалуваат сензациите на сува кожа и затегнатост. Содржи маслена компонента која ја омекнува кожата, ја прави мека и еластична

Масло за капење без сапун. 

Наменето за чувствителна кожа. Масло за капење со кремаста и мека пена и нежен мирис ја чисти кожата оставајќи ја со мек заштитен филм. Ја заштитува кожата од сушење. Не содржи сапуни. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ, со физиолошка пХ вредност.