MUSTELA COLD-CREAM SURGRAS 100G

298 ден

5 на залиха

Нежен сапун за капење со Cold крема и органски пчелин восок

5 на залиха

Шифра: 1431070 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Нежен сапун за капење со Cold крема и органски пчелин восок се користи секојдневно, за миење на лице и тело на бебиња и деца, како и на новороденчиња (вклучително и предвремено родени бебиња и бебиња во одделенијата за интензивна нега). Нежно ја чисти, ја хидрира и ја храни кожата, без да сепојави ефектот на исушување кој настанува од тврдата вода. Пчелиниот восок од органскиот пчеларник, комбиниран со cold кремата е идеална нега и заштита на кожната бариера на бебешката и детската кожа. Церамидите и cold крема помагаат во обновувањето на хидролипидниот филм на кожата.

Начин на употреба: Се прави пена во рацете и нежно се насапунуваат претходно навлажнетитетело и лице, потоа се исплакнува.