VICHY – DERCOS ULTRA SOOTHING DRY HAIR 200ML

1.170 ден

5 на залиха

Смирувачки шампон за осетлива кожа на главата за сува коса

5 на залиха

Опис

Смирувачки шампон за осетлива кожа на главата за сува коса

Моментално делување, после првата употреба. Смирен скалп во текот на 48 часа. Делува против чешање. Го зајакнува осетливото влакно на косата. Реактивен скалп. За нормална до масна коса. Без сулфат, парабени, силикони. Хипоалергено. Формула со клинички докажано смирувачко дејство:
Сензирин: клинички докажани смирувачки својства.
Пантенол: мека, сјајна коса лесна за обликување.
Витамин Cg: познат по своето антиоксинантно дејство.
Моментално делување, веќе после првата употреба.
Смирен скалп во текот на 48 часа. Делува против чешање.
Го зајакнува чувствителното влакно на косата.

Употреба: Нанесете на влажна коса, нежно измасирајте, оставете да делува 1 минута и да се измие.

Состав: AQUA – SODIUM COCOYL ISETHIONATE – DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE – SODIUM LAURYL SULFOACETATE – SODIUM LAUROYL SARCOSINATE – GLYCERIN – GLYCOL DISTEARATE – COCAMIDOPROPYL BETAINE – AMODIMETHICONE – BENZOIC ACID – C12-13 PARETH-23 – C12-13 PARETH-3 – CARBOMER – CETRIMONIUM CHLORIDE – CITRIC ACID – COCO-BETAINE – DECYL GLUCOSIDE – DIVINYLDIMETHICONE/DIMETHICONE COPOLYMER – HYDROGENATED COCONUT ACID – ISOPROPYL ALCOHOL – PANTHENOL – PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE – PHENOXYETHANOL – PIROCTONE OLAMINE – POLYQUATERNIUM-10 – POLYQUATERNIUM-7 – POLYSORBATE 21 – PPG-5-CETETH-20 – PROPYLENE GLYCOL – PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL – SALICYLIC ACID – SODIUM ACETATE – SODIUM BENZOATE – SODIUM CHLORIDE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM ISETHIONATE – TRIDECETH-6 – PARFUM