VICHY – LIFTACTIV B3 RETINOL NIGHT CREAM 50ML

3.440 ден

3 на залиха

НОЌНА КРЕМА ПРОТИВ ХИПЕРПИГМЕНТАЦИСКИ ФЛЕКИ СО ЧИСТ РЕТИНОЛ 0,15%

3 на залиха

Шифра: 1437089 Категории: , Ознаки: , , , , ,

Опис

НОЌНА КРЕМА ПРОТИВ ХИПЕРПИГМЕНТАЦИСКИ ФЛЕКИ СО ЧИСТ РЕТИНОЛ 

0,15% ЧИСТ РЕТИНОЛ + 4% НИАЦИНАМИД (ВИТАМИН Б3)

Кожата изгледа сјајно, се обновува, а тенот е воедначен.

Ова е активен производ и може да се појави црвенило, чувство на печење или сувост на кожата.

Прва недела: Аплицирајте двапати неделно!

Втора недела: Аплицирајте секоја втора вечер!

Трета недела: Секоја вечер нанесете ја количината на производот според толеранцијата на кожата. Во случај на постојана непријатност, продолжете го периодот помеѓу апликациите.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Нанесете навечер на целото лице, на чиста, измиена и сува кожа. Секогаш внимавајте на вашата кожа да и дадете добра хидратација. Избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода!