VICHY – LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST DAY CREM 50ml

3.080 ден

3 на залиха

Дневна нега која делува на знаци на губиток на колаген

3 на залиха

Шифра: 1429659 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Дневна нега која делува на знаци на губиток на колаген

Нова генерација на производ кој делува на знаци на губиток на колаген на кожата, со резултати кои се долготрајни.
За прв пат, Vichy минерализирана термална вода се комбинира со anti-aging пептиди и витамин Cg за да ги спречи знаците на губење на колагенот на кожата. Оваа грижа се препорачува за жени кои сакаат нова генерација на производи со исклучително дејство против стареење и ефикасност, со состојки од природно потекло. Тоа е комбинација на пептид тип I, протеин за пополнета кожа добиен со биоинженеринг, пептид од типот II, молекула против стареење од синтетско потекло и витамин Cg.
Видно ги намалува брчките. Ги преобликува контурите на лицето. Го изедначува тенот на лицето.
Тестирано под дерматолошки надзор. Избегнувајте го пределот околу очите.

Употреба: СОВЕТИ ЗА ПРИМЕНА НА ПРОИЗВОДОТ
Зголемете ја ефикасноста на вашата рутина за нега на кожата со едноставни совети за апликација.
Нанесете во тенок слој на чиста и сува кожа.
1. ПРИМЕНА
Нанесете ја кремата во количина со големина на грашок, поминувајќи ја кожата од долу према нагоре и од внатре кон надвор.
2. ЗАЦВРСТУВАЊЕ И ПОДИГАЊЕ
Со цврсти движења, се движите наизменично нагоре со двете раце.
3. ТРЕТМАН НА ВРАТОТ
Негувајте ги вратот и градите – непречено и наизменично од вилицата до градите.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – DIMETHICONE – ISOHEXADECANE – ALCOHOL DENAT. – SILICA – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – PROPANEDIOL – SYNTHETIC WAX – PEG-10 DIMETHICONE – EPERUA FALCATA BARK EXTRACT – PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE – STEARYL ALCOHOL – SORBITAN OLEATE – DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER – DIMETHICONE/POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER – CETEARETH-6 – SODIUM ACRYLATES COPOLYMER – SODIUM CITRATE – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM PHYTATE – CYCLODEXTRIN – ADENOSINE – ASCORBYL GLUCOSIDE – NYLON-12 – ISOPROPYL ALCOHOL – PROPYLENE CARBONATE – DIPROPYLENE GLYCOL – CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE – CAPRYLYL GLYCOL – ACETYL TETRAPEPTIDE-9 – SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE – DISTEARDIMONIUM HECTORITE – DEXTRIN – PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT – TOCOPHEROL – PHENOXYETHANOL – CI 15985 / YELLOW 6 – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – PARFUM / FRAGRANCE