VICHY – NEOVADIOL POSTMENOPAUSE DAY CREAM 50ml

2.636 ден

2 на залиха

Обновувачка дневна нега за зрела кожа во менопауза

2 на залиха

Шифра: 1431721 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Обновувачка дневна нега за зрела кожа во менопауза

Исполнете ја повторно Вашата кожа со младост, густина, преобликувани контури и вратен сјај.
За жени кои се борат против влијанието на менопауза врз кожата: губиток на густина, волумен, свежина и здрав сјај. Потребно било 14 години истражување и 13 патенти за да лабораторијата Vichy постигне конечна формула која делува на знаците на кожата во менопауза.
Инспирирани од корисниот ефект на хормоните врз младоликиот изглед на кожата, избрале комплекс на активни состојки што е толку моќен што делува на маркерите на младоста, погодени од менопауза. Кожата е видливо помлада од секој аспект. Благодарение на до сега невидениот Компензационен комплекс*, на кожата е вратена густината, пријатно чувство, свежина, тенот е со поздрав сјај и воедначен изглед, а контурите на лицето се преобликувани. Нејзината хипоалергена формула е тестирана под дерматолошки надзор. Формулата е збогатена со термална вода Vichy, која ја смирува, ја зајакнува и регенерира кожата. БЕЗ парабени.

Употреба: Нанесете рамномерно наутро на чиста кожа на целото лице. По желба може да се нанесува и два пати на ден, наутро и навечер.

Состав: AQUA / WATER – GLYCERIN – DIMETHICONE – HYDROGENATED POLYISOBUTENE – HYDROXYPROPYL TETRAHYDROPYRANTRIOL – ALCOHOL DENAT. – PROPYLENE GLYCOL – SYNTHETIC WAX – NYLON-12 – PEG-10 DIMETHICONE – DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER – HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID – METHYLDIHYDROJASMONATE – SODIUM HYALURONATE – SODIUM POLYACRYLATE – ADENOSINE – DISODIUM EDTA – PROPYLENE CARBONATE – SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE – DISTEARDIMONIUM HECTORITE – PHENOXYETHANOL – CI 15985 / YELLOW 6 – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – PARFUM / FRAGRANCE