VICHY – NORMADERM 3 IN 1 CLEANSING GEL 125ml

1.255 ден

2 на залиха

Гел, пилинг и маска за лице за масна кожа

2 на залиха

Шифра: 1433063 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Гел, пилинг и маска за лице за масна кожа

Нега за чистење со трикратно дејство.
За прв пат, тројно дејство во еден производ за чистење, целосно прилагоден на чувствителна кожа со несовршености.
1. Крема за чистење: го отстранува себумот и нечистотиите.
2. Пилинг: ги отпушува порите.
3. Маска: ги чисти порите и ја матира кожата.
Вашата кожа е нежно исчистена, целосно е чиста и свежа со чувство на удобност. Кожата е целосно чиста и свежа со чувство на удобност. Богата со смирувачки агенси и глина, Tri-Аctiv негата за чистење е нежна кон вашата кожа, дури и чувствителната.

Употреба: Како нега за чистење/пилинг: запенете на влажно лице и исплакнете добро.
Како маска: нанесете во тенок слој на лицето и оставете да се исуши 5 минути. Исплакнете со чиста вода. Избегнувајте го пределот околу очите.

Состав: AQUA / WATER – KAOLIN – BUTYLENE GLYCOL – ZEA MAYS STARCH / CORN STARCH – GLYCERIN – DECYL GLUCOSIDE – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – POLYETHYLENE – CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) – PEG-7 GLYCERYL COCOATE – CI 42090 / BLUE 1 LAKE – CI 77288 / CHROMIUM OXIDE GREENS – GLYCOLIC ACID – ZINC GLUCONATE – SALICYLIC ACID – SODIUM HYDROXIDE – SODIUM CHLORIDE – COCO-BETAINE – DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE – DISODIUM EDTA – XANTHAN GUM – PARFUM / FRAGRANCE