VITABIOTICS WELLBABY MULTI-VITAMIN LIQUID 150 ML

1.055 ден

2 на залиха

VITABIOTICS WellBaby Мултивитамински сируп, 150 мл

2 на залиха

Опис

VITABIOTICS WellBaby Мултивитамински сируп, 150 мл

Wellbaby Multi-Vitamin Liquid е идеален за бебиња и мали деца од 4 месеци до 4 години за да обезбеди внимателно избалансиран, сеопфатен опсег од 14 есенцијални витамини и минерали, вклучувајќи есенцијални витамини како  A, C ,D и Е,  витамини од групата B и минерали како железо, цинк и бакар. Мулти-витаминската течност Wellbaby со швајцарски алпски слад има вкусен вкус што ќе го сака вашето малечко.

Мулти-витаминската течност Wellbaby обезбедува идеална хранлива заштита во време кога бебињата и доенчињата имаат високи потреби за хранливи материи во однос на големината на телото, за да го поддржат нивниот брз физички раст и развој на коските, мускулите, крвта и мозокот. Клучните хранливи материи вклучуваат железо, кое придонесува за нормален когнитивен развој и 10 µg витамин Д, кој е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата. Витаминот Д, исто така, придонесува за нивната нормална функција на имунолошкиот систем.

Не содржи никакви вештачки бои, вкусови или засладувачи.
Не содржи лактоза, алкохол или квасец.

 

Употреба:

  • Деца од 4 до 6 месеци: пола кафена лажичка (2,5 мл) дневно
  • Деца од 7 месеци до 4 години: 1 кафена лажичка (5 мл) дневно