WELEDA – CALENDULA MASSAGE OIL 50ML

915 ден

2 на залиха

Нежна масажа за бебешки грчеви

2 на залиха

Шифра: 1430017 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Нежна масажа за бебешки грчеви.

Природно масло за масажа за бебешкото стомаче, поттикнува варење на храната и спречува појава на грчеви, подуеност и гасови. Комбинацијата од нежно бадемово масло и етерично масло од мајоран, римска камилица и кардамон е идеална и релаксирачка масажа на бебешкото стомаче. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега, формулирана во соработка со стручни медицински лица.

Употреба: Загрејте го маслото околу дланките и нежно масирајте околу папокот во правец на стрелките на часовникот. Масажата продолжете ја во насока на левиот бут.

Состав: Бадемово масло, мајоран, камилица, природен мирис*, лимонен*, линалол*.

*од природни етерични масла