WELEDA – CALENDULA NOURISHING CREAM 75ML

392 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

5 на залиха

Богата интензивна крема на нега на кожата.

5 на залиха

Опис

Богата интензивна крема на нега на кожата.

Хранлив и хидратантен крем за нега на осетлива и сува бебешка и детска кожа на телото од невен. Штити, смирува и дава пријатно чувство. Содржи ланолин и спречува исушување на кожата. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: Нанесете ја на целото тело, наменето за уште од првиот ден на раѓање.Погодна е за секојдневна нега во подрачјето на пелените доколку нема воспалителни процеси.

Состав: Вода, масло од сладок бадем, ланолин, масло од сусам, каолин, алкохол**, хидролизиран пчелин восок, глицерол линолеат, силика, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, природен мирис*, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење