WELEDA – CHILDRENS TOOTHGEL 50ML

275 ден

Нема на залиха

Природна нега на млечни заби на база на невен.

Нема на залиха

Шифра: 1430022 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Природна нега на млечни заби на база на невен.

Ги штити и зајакнува забите. Нежно отстранува масни наслаги. Со екстракт од невен кој ги одржува забите здрави, силициум диоксид за темелно чистење и природен вкус на анасон и нане. Не содржи флуориди и безбеден е ако се проголта.

Употреба: Редовна употреба на детскиот гел, два пати дневно, спречува појава на кариес и масни наслаги.

Состав: Глицерин, вода, силика, алгин, екстракт од цвет на невен, масло од сладок бадем, ескулин, арома*, лимонен*.

*од природни етерични масла