APTAMIL LACTOSE FREE 400GR

655 ден

2 на залиха

Формула за доенчиња чувствителни на лактоза.

2 на залиха

Шифра: 1431219 Категории: , Ознака:

Опис

Формула за доенчиња чувствителни на лактоза.

Посебна формула за доенчиња кои покажале чувствутелност на лактоза. Не е соодветна за доенчиња со галактоземија. Наменета за употреба од раѓање. Содржи ДХА* киселини.