AQUA MARIS BABY SPRAY 50ML

270 ден

6 на залиха

Изотонична морска вода богата со соли и олигоелементи ги испира бактериите, вирусите и нечистотиите од носот.

6 на залиха

Шифра: 1433118 Категории: ,

Опис

Изотонична морска вода богата со соли и олигоелементи ги испира бактериите, вирусите и нечистотиите од носот. Без конзерванси. Затнатиот нос во текот на настинката или алергијата може да се одрази на здравјето на целиот систем за дишење. Го олеснува отстрануванјето на насобраниот секрет во носот. Се прска во секоја носница 2- 5 пати на ден неколку пати дневно.