BECUTAN SPREJ PROTIV UBODI OD INSEKTI 100ML

Original price was: 365 ден.Current price is: 329 ден.

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

Becutan спреј против убоди од инсекти

Шифра: 990788 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Becutan спреј против убоди од инсекти

Спрејот Becutan против убоди од инсекти во својот состав содржи активна компонента која ги одбива инсектите, односно ги спречува да се приближат до кожата на човекот, а со тоа ги спречува убодите.

Заштитата од убодите на инсектите трае подолго време, од 4-6 часа. Производот во својот состав содржи и екстракт од алое вера, сертифициран со ECOCERT-стандард за природна и за органска козметика, што подразбира дека растението е одгледувано во контролирани услови и гарантира сигурност за крајното дејство на оваа состојка. Екстрактот од алое вера ѝ дава влажност и мекост на кожата, па по употребата таа останува нежна и мека.

Спрејот против убоди од инсекти Becutan се употребува на тој начин што рамномерно се распрскува на изложените делови на кожата, избегнувајќи ги местата околу очите и устата. Постапката се повторува по потреба, приближно на 4-6 часа. По нанесувањето спрејот не остава масни дамки на облеката.