BIODERMA – ATODERM PREVENTIVE 200ML

1.075 ден

5 на залиха

Хранливо млеко за нега на бебиња за потенцијално атопична и сува кожа

5 на залиха

Опис

Хранливо млеко за нега на бебиња за потенцијално атопична и сува кожа

Ја зајакнува кожата и го ограничува влошувањето на состојбата на бебешката кожа од раѓање. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс, составен од биолипиди кои природно се присутни во епидермисот, овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот. Skin Barrier Therapy® патентот ја спречува пролиферацијата на бактеријата S.aureus и навлегувањето на алергени, два вообичаени фактори кои ја влошуваат сувоста на кожата.

Одлична подносливост. Смирувачка текстура за новороденчиња.

Благ мирис.

Употреба: Еднаш или двапати на ден, секојдневно. Се нанесува на суво и чисто лице и/или тело после измивање со Atoderm маслено средство или Atoderm intensive gel.