CURAPROX KIDS MENTOL 6+ YEARS

320 ден

2 на залиха

Паста за заби за деца на 6 години со вкус на ментол.

2 на залиха

Шифра: 1430947 Категорија: Ознака:

Опис

Детска паста за заби Curaprox kids со освежителен и сладок вкус на ментол

Освежителниот вкус на ментол четкањето го прави позабавно. Но сепак оваа паста за заби нуди многу повеќе од тоа. Содржи 1450 p.p.m. натриум флуорид кој на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес и соодветна е за деца од 6 годишна возраст.

Свежиот вкус и арома ќе им биде омилен и на најприбирливите дечиња. Освен што штити од кариес и ги зајакнува забите и непцата, на децата им е загарантирана здравата и убава насмевка.

Оваа паста за заби не содржи штетни состојки како натриум лаурил сулфат (SLS) , триклосан и микропластика. Што содржи? Само добри состојки.

• натриум флуорид кој го зајакнува емајлот на забот
• ензими кои ја поттикнуваат природната одбрамбена функција на плунката, поттикнуваат реминерализација и спречуваат појава на сува уста
• ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите.