CURAPROX KIDS STRAWBERY 0+ YEARS

320 ден

Нема на залиха

Паста за заби за деца од 0-4 години со вкус на јагода.

Нема на залиха

Шифра: 1430946 Категорија: Ознака:

Опис

Детска паста за заби Curaprox kids +0 со освежителен вкус на јагода, без натриум флуорид.

Со вкус на слатка јагода – оваа паста на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес . Не содржи натриум флуорид и со тоа е погодна за користење за деца од најмала возраст.

Оваа паста не содржи штетни состојки како натриум лаурил сулфат (SLS), триклосан и микропластика. Што содржи? Само добри состојки.

• ензими кои ја поддржуваат природната заштитна улога на плунката, поттикнуваат реминерализација и спречуваат појава на сува уста.
• ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите.